Start - Lijst met scheepswerven

Databank Belgische Binnenvaart Schepen

versie 1.0j - © v.z.w. Archief- en Documentatiecentrum Erfgoed Binnenvaart

logo Belgische Binnenvaart Schepen - v.z.w. Archief- en Documentatiecentrum Erfgoed Binnenvaart

Deze website is momenteel niet compatibel met smartphone of tablet.


Overzicht: Alle Scheepswerven - Belgische scheepswerven - Nederlandse scheepswerven - Franse scheepswerven - Duitse scheepswerven - Overige scheepswerven - Zoeken op scheepswerven

Volgens bouwjaar: - - - 1872 - 1874 - 1876 - 1878 - 1879 - 1880 - 1881 - 1882 - 1883 - 1884 - 1885 - 1886 - 1887 - 1888 - 1889 - 1890 - 1891 - 1892 - 1893 - 1894 - 1895 - 1896 - 1897 - 1898 - 1899 - 18?? - 1900 - 1901 - 1902 - 1903 - 1904 - 1905 - 1906 - 1907 - 1908 - 1909 - 1910 - 1911 - 1912 - 1913 - 1914 - 1915 - 1916 - 1917 - 1918 - 1919 - 1920 - 1921 - 1922 - 1923 - 1924 - 1925 - 1926 - 1927 - 1928 - 1929 - 192? - 1930 - 1931 - 1932 - 1933 - 1934 - 1935 - 1936 - 1937 - 1938 - 1939 - 1940 - 1941 - 1942 - 1943 - 1944 - 1945 - 1946 - 1947 - 1948 - 1949 - 1950 - 1951 - 1952 - 1953 - 1954 - 1955 - 1956 - 1957 - 1958 - 1959 - 1960 - 1961 - 1962 - 1963 - 1964 - 1965 - 1966 - 1967 - 1968 - 1969 - 1970 - 1971 - 1972 - 1973 - 1974 - 1978 - 1979 - 1982 - 1983 - 1984 - 1985 - 1994 - 19?? - ???? -
Volgens Locatie: Alblasserdam - Antwerpen - Arnhem - Arques - Audorf - Auras am Oder - Baasrode - Beez - Béthune - Beuvry - Bocholt - Boizenburg - Bolnes - Boom - Breslau - Brugge - Buggenhout - Burcht - Cambrai - Capelle a/d IJssel - Chalon-sur-Saône - Charleroi - Chauny - Cheratte - Cherbourg - Custrin-Neustadt - Damprémy - Delft - Delfzijl - Derben - Deulémont - Deux Acren - Dordrecht - Douai - Dumbarton - Echtenerburg - Eisden - Elmshorn - Elmsthorm - Emden - Enkhuizen - Erlenbach - Evergem - Flawinne - Fontaine-Valmont - Fürstenberg - Gent - Genthin - Gestermunde - Givet - Haarlem - Haccourt - Halle - Hamburg - Hamme - Hardinxveld - Hautrage - Hemelingen - Hemiksem - Heusden - Hoboken - Hoei - Itzehoe - Jemeppe sur Meuse - Kain - Karl Klein Sohn - Kiel - Kinderdijk - Klein Willebroek - Klein-Willebroek - Kozle - Kressbronn am Bodensee - Krimen a/d IJssel - Krimpen a/d Ijssel - Krimpen a/d Lek - La Buissière - La Louvière - Landelies - Laneuveville-devant-Nancy - Langerbrugge - Lauenburg - Ledeberg - Leeuwen - Lemwerder - Lobbes - Lobith - Luisenthal - Luttre - Mainz - Mariemont - Marienwerder - Martenshoek - Melle - Merelbeke - Merksem - Millingen - Minden - Moerbeke - Moerdijk - Monsin - Montagne-du-Nord - Muntendam - Namêche - Neckarsum - Neusdadt - Niel - Nienburg - Noeveren - Nordenham - Nuremberg - Oderberg - Ombret - Oostende - Oostkamp - Pannerden - Papendrecht - Péronnes - Péronnes-Lez-Antoing - Pont de Loup - Pont-a-Bar - Rathenow - Rinteln - Roanne - Roodevaart - Rotterdam - Rumst - Rupelmonde - Rüsa am Elbe - Rüstringen - Sachsenberg - Saint Ghislain - Saint-Mammes - Sarrebruck - Schelle - Schönebeck - Schoten - Seilles - Selles - Sint Denijs-Westrem - Sint Jans Molenbeek - Slikkerveer - Steendorp - Straatsburg - Temse - Terdonk - Terneuzen - Thourotte - Thuin - Tielrode - Tönning - Vegesack - Veurne - Vitry-Le-François - Vrijenbank - Walsum - Waspik - Waterhuizen - Watten - Weert - Weinmeisterhorn - Weltersdorf - Wewelsfleth - Willebroek - Wintam - Wirdum - Zaandam - Zehdenick - Zelzate - Zwijndrecht -

Overzicht scheepssloperijen


Lijst met scheepswerven waarvan schepen aanwezig zijn in de databank

Hieronder vindt u een lijst met de scheepswerven die schepen gebouwd hebben die in de databank aanwezig zijn, gesorteerd op naam. Klik op de werfnaam om de volledige fiche te laden. In de kolom aantal staan het aantal schepen die gebouwd zijn op deze werf en aanwezig zijn in de databank. Voor een overzicht van alle gekende scheepswerven, klik hier.


Naam van de scheepswerfLocatieAantal gebouwdLand
W.Sommer Custrin-Neustadt 1DE
Abeking & Rasmassen Lemwerder 5DE
Aciéries de Bruges Brugge 10BE
Arnhemsche Scheepsbouw Maatschappij Arnhem 3NL
Atelier de la Dendre Deux Acres 9BE
Ateliers et Chantiers Navals de la Meuse Givet 42FR
Balke Rinteln 3DE
Bayerisch Schiffbau G.M.B.H. Erlenbach 4DE
Bayerische Schiffbau Erlenbach 7DE
Bernard Lukas Neusdadt 4DE
Bodan Werft Kressbronn am Bodensee 3DE
Breslauer Schiffbau G.m.b.h. Breslau 8DE
Chantier Michot Thuin 216BE
Chantier MichotChantier Michot Thuin 1BE
Chantier Naval & Atelier de Construction Smidt Frères Hemiksem 1BE
Chantier Naval De Beez Beez 94BE
Chantier Naval de Haccourt ( Pascal Delahaye) Haccourt 12BE
Chantier naval de Namèche Société Coopérative Namêche 80BE
Chantier Naval de Rupelmonde Kruibeke-Rupelmonde 53BE
Chantier naval du Loyd Mosan Cheratte 17BE
Chantier Naval Husniau Pont de Loup 4BE
Chantier Naval I.F. Spillemaeckers Klein Willebroek 1BE
Chantier Naval Jabon et Frères Cie Ombret 445BE
Chantier Naval Jemeppe sur Meuse Jemeppe sur Meuse 15BE
Chantier Naval Lacroix Flawinne 46BE
Chantier naval Maes Frères Steendorp 1BE
Chantier Naval Meuse et Sambre Beez 1BE
Chantier Naval Plaquet J. & F. N.V. Péronnes 7BE
Chantiers Kain 3BE
Chantiers de L'Escault Kain 86BE
Chantiers de L'Escault Delannoy et Hottekiet Kain 8BE
Chantiers Naval de Chalon-sur-Saône Chalon-sur-Saône 10FR
Chantiers Naval de Willebroek Willebroek 1BE
Chantiers Naval Louis Mory N.V. Péronnes 6BE
Chantiers Navals J. & F. Plaquet Péronnes 7BE
Conrad Zaandam 6NL
De Biesbosch Dordrecht 11NL
De Groot en van Vliet Papendrecht 5NL
De Haan en Oerlemans Heusden 1NL
De Hoop Hardinxveld 10NL
De Wachter Boom 4BE
De Winter Boom 5BE
Deutsche Werke A.G. Kiel 46DE
Dewachter Boom 15BE
E. en A. De Wachter Boom 6BE
Edw. Van de Voorde Antwerpen-West 2BE
Etablissements Arbel Douai 9FR
Établissements Mory Péronnes 2BE
Établissements Mory (Chantiers Naval Louis Mory N.V.) Péronnes 9BE
Firma H. Boot & zonen Vrijenban 6NL
Forges de Strasbourg Straatsburg 119FR
Fr.Lürssen Vegesack 3DE
Francois Plaquet S.A. Péronnes 3BE
Frans Loberens Marienwerder 5DE
G. Feltes Evergem 4BE
G.Besekon Weltersdorf 4DE
Ganda Merelbeke 12BE
Gebë Bolle Derben 2DE
Gebr. E. & M. De Korte Moerdijk 4NL
Gebr. G. en H. Bodewes Martenshoek 4NL
Gebr. Jonker Kinderdijk Alblasserdam 6NL
Gebr. Otto Nienburg 3DE
Gebr. Van Diepen Waterhuizen 13NL
Gebroeders de Jong Enkhuizen 5NL
Gebroeders Bodewes Lobith 6NL
Gebroeders Boot Delft 11NL
Gebroeders Dewachter Boom 8BE
Gebroeders Geleijns Moerdijk 4NL
Gebroeders Kooiman Zwijndrecht 4NL
Gebroeders Paans N.V. Roodevaart 7NL
Gebrüder de Sachsenberg Sachsenberg 3DE
Geseishaft d' Audorf Audorf 3DE
Gesellschaft Harkorp Audorf 8DE
Gesellschaft Harkort Audorf 2DE
Gutehof Walsum 3DE
H.C. Stülcken Sohn Hamburg 4DE
H.Lösche Derben 3DE
Haarlemsche Scheepsbouw maatschappij Haarlem 6NL
Huiskens & van Dijk Dordrecht 18NL
Isidoor Mainil et Enfants Ledeberg 181BE
J. & F. Plaquet Péronnes 9BE
J. & F. Plaquet N.V. Péronnes 9BE
J. Meijer scheepsbouw N.V. Leeuwen 4NL
J.Th. Fikkers Muntendam 2NL
Joh. C. Teklenborg A.G Gestermunde 10DE
Jules De Wachter Niel 95BE
Karl Klein Sohn Zetsdenick 4DE
Kozle Stocznia Rzeczna Kozle 4PL
Kremer & Sohn D.W. Elmshorn 2DE
Kremer-Sohn Elmshorn 3DE
Lightcraft Limited Sint Denijs-Westrem 2BE
Melian Michot Naval Sonermi Marcinelle 9BE
Mindener Eisenbeton Werft A.G. Minden 2DE
Mindener Eisenbeton-Werft AG Minden 3DE
Mindener Eisenbetonwerft A.G. Minden 2DE
Moritz-Forster Rüsa am Elbe 2DE
N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. & A. Ruijtenberg Waspik 12NL
N.V. Scheepswerf De Groot en van Vliet Slikkerveer 4NL
N.V. Scheepswerf De Hoop Pannerden Pannerden 5NL
N.V. Scheepswerven Jos. Boel & Zonen Temse 1153BE
N.V. Terneuzensche Scheepsbouw Maatschappij Terneuzen 13NL
N.V. Weerter Scheepsbouw Mij Weert 1NL
Nieuwe Scheepswerven St. Barbara Eisden 4BE
Norddeusche-Union Werke Tönning 21DE
Norddeutsche Eisenbetonwerft Tönning 4DE
Nordeutsche Union Werke Tönning 5DE
Oldenburger Werft A.G. Nordenham 3DE
P.Dûtt & Cie Sarrebruck 4DE
Pasturino Jr. Fürstenberg 5DE
Plaquet Péronnes 24BE
Preud'homme-Prion Hoei 3BE
Rolandwerf Hemelingen 4DE
Saar Luisenthal 8DE
Schäffer Sarrebruck 3DE
Scheepswerf Hoboken 12BE
Scheepswerf De Noord Alblasserdam 2NL
Scheepswerf J. Smit Alblasserdam 4NL
Scheepswerf & Machinefabriek Delfshaven v/h H.H. de Ridder Rotterdam 15NL
Scheepswerf A. Apol Wirdum 9NL
Scheepswerf A. Vuijck & Zonen Capelle a/d Ijssel 22NL
Scheepswerf A.J. Otto en Zonen Krimpen a/d Ijssel 3NL
Scheepswerf Bodewes Millingen 15NL
Scheepswerf Boele Bolnes 6NL
Scheepswerf C. Meyntjes en Zoon Antwerpen-West 42BE
Scheepswerf Cockerill Hoboken 77BE
Scheepswerf Conrad Haarlem 9NL
Scheepswerf Corena Brugge 6BE
Scheepswerf De Durme Tielrode 212BE
Scheepswerf De Rupel Rupelmonde 33BE
Scheepswerf De Wachter Boom 10BE
Scheepswerf Emile Lambrechts De Toekomst Boom 6BE
Scheepswerf Engelen en van Landeghem Buggenhout 61BE
Scheepswerf Ganda Merelbeke 7BE
Scheepswerf Gebroeders Pot Bolnes 13NL
Scheepswerf Hector De Wachter Hemiksem 50BE
Scheepswerf Hellemans Boom 1BE
Scheepswerf Hellemans (Roelants) Boom 2BE
Scheepswerf Herbosh Schoten 39BE
Scheepswerf Hoebee Dordrecht 4NL
Scheepswerf J. Plaquet Péronnes 10BE
Scheepswerf J. Van Damme Baasrode 14BE
Scheepswerf J.J. Bos Echtenerburg 1NL
Scheepswerf Jacobs en Kinderen Schelle 50BE
Scheepswerf Kalkman Capelle a/d Ijssel 9NL
Scheepswerf Lambrechts Boom 2BE
Scheepswerf Meyntjes Antwerpen-West 9BE
Scheepswerf Panesi Oostende 11BE
Scheepswerf Pattje Waterhuizen 4NL
Scheepswerf Plaquet Schoten 128BE
Scheepswerf Pol de Roose Melle 60BE
Scheepswerf René De Winter Boom 17BE
Scheepswerf Schram Bolnes 4NL
Scheepswerf Sorel Brugge 4BE
Scheepswerf Van César Damme Baasrode 4BE
Scheepswerf Van Damme Baasrode 25BE
Scheepswerf Van der Giessen Krimpen a/d Ijssel 11NL
Scheepswerf Van Garsse Moerbeke 416BE
Scheepswerf Van Praet-Dansaert Baasrode 22BE
Scheepswerf van Zelzate B.V.B.A. Zelzate 18BE
Scheepswerf Vandamme Baasrode 4BE
Scheepswerf Vrijenban Delft 8NL
Scheepswerf Wintam Wintam 30BE
Scheepswerven van Burcht Burcht 61BE
Scheepswerven van Dewilde Burcht Burcht 3BE
Scheepswerven van Langerbrugge Langerbrugge 63BE
Scheepwerf Van der Giessen Krimpen a/d Ijssel 13NL
Schiffbaumeister W.Vogel Oderberg 2DE
Schiffswerft J.Anderssen Neckarsulm 5DE
Schiffswerft J.Auderssen Neckarsulm 1DE
Schiffswerft Y.Auderssen Neckarsum 8DE
Schiffswerft August. Pape Oderberg 7DE
Schiffswerft Gustavsburg Mainz 18DE
Schiffswerft Karl Klein Sohn Zehdenick 3DE
Schiffswerft MAN Nuremberg 10DE
Schiffswerft Max Widermann Auras am Oder 4DE
Schiffswerft Naglowerft Weinmeisterhorn 3DE
Schiffswerft Schulte & Bruns Emden 10DE
Schiffswerft Thormahlen Elmsthorm 3DE
Schipper & Görn Lauenburg 3DE
Schipper & Göru Lauenburg 3DE
Schulze Genthin 7DE
Shiffswerft W.Drosher Rathenow 2DE
Shiffswerft-Unterelbe A.G. Wewelsfleth 3DE
Strik Krimpen a/d Lek 14NL
Union Werke Boizenburg 9DE
Van de Kerckhove Merelbeke 6BE
Van Kerckhove Merelbeke 4BE
Van Praet Dansaert Baasrode 12BE
Van Praet-Dansaert Baasrode 30BE
Vandekerckhove et Frères Merelbeke 23BE
Verolme Verenigde Scheepswerven Heusden 1NL
W. Denny & Bros Dumbarton 3UK
W.Sommer Custrin-Neustadt 4DE
Weber et Wunderlich Itzehoe 9DE
Westvlaamse Scheepswerven N.V. Oostkamp 65BE
Wilh. Sonntag Schönebeck 5DE
Windener Eisenbelenwerft A.G. Minden 6DE

Over - Nieuws - Inhoudstabel - Disclaimer - Museumschip Tordino - Nautische bibliotheek - V.Z.W. Archief- en Documentatiecentrum Erfgoed Binnenvaart

Correcties en aanvullingen steeds welkom per mail naar de beheerder